כניסה לחברים
סגירה

כניסה לחברים רשומיםדבר מנכ"לית העמותה לשנת 2020

 

שלום חברים,

בשבוע שעבר קיימנו כנס מוצלח מאוד בנושא טיפול במחלות סרטן בשילוב צמחי מרפא. המרצים בכנס, מהשורה הראשונה בתחום שריתקו את המשתתפים דיברו לא רק על הצמחים אלא בעיקר על האתגר שבו אנו המטפלים מתמודדים במפגש עם מטופלים אונקולוגים. תודה למרצים שנתנו מזמנם וניסיונם. פרופ' זהרה יניב בכרך, פרופ' משה פרנקל, דר' נאוה דיין, מר אייל שפרינגר, מר שרון קוצר ומר גידי גור.

בדברי הפתיחה בכנס אמרתי דברים ואני מבקשת להביאם לכאן לטובת מי שלא נכח.

כנס החורף ופסטיבל הקיץ הם 2 אירועים גדולים שמקיימת העמותה, המרכזים אליה את העוסקים בתחום ואת קהל החובבים. בכל שנה החשיפה שלנו הולכת וגדלה. במהלך השנה בין האירועים הגדולים, העמותה מקיימת מגוון פעילויות לטובת העוסקים בתחום. מטרת הכנסים שלנו, להביא אליכם המטפלים ואל הציבור עדכונים חדשים מהמחקר ומהקליניקה ולהפגיש חברים ועמיתים למקצוע. הציבור הרחב מוזמן לכנסים שלנו כדי להגביר את המודעות על תועלתם של צמחי המרפא.

קצת על העמותה

עמותת עיל"ם נוסדה בשנת 2003 על ידי מספר אנשי חזון, ביניהם דר' מינה פארן, פרופ' זהרה יניב בכרך, דר' גבי לינק, פרץ גן ושותפים רבים נוספים, כדי לקדם את רפואת הצמחים בפן המחקרי, האקדמי, הטיפולי והיצרני, להרחיב את היידע בציבור ולחנך לשימוש מושכל ואחראי בצמחי המרפא. העמותה מקיימת קשר עם משרד הבריאות בנושא רגולציה של צמחים ובשנה האחרונה הוספנו משרה של רכזת רגולציה- אשר תפקידה להגיש תיקי בטיחות השימוש בצמחים לבחינה של המשרד.

מטרה נוספת וחשובה שניצבת לנגד עיננו היא הדאגה למטפלים העוסקים ברפואת צמחים קלינית. לטובת העניין הקמנו את איגוד ההרבליסטים הקלינים של עיל"ם. האיגוד הוא תא מקצועי בעמותה ומטרתו לפעול לטובת העוסקים.  לטובת בוגרים ומטפלים וותיקים העמותה מקיימת פעילויות כגון: השתלמויות של לימודי המשך, וסדנאות קליניות למטפלים עם המרצים והמטפלים המנוסים ביותר. 

במקביל אנחנו דואגים ומקיימים פעילות לציבור הרחב. הפעילות לציבור הרחב שיוזמת עיל"םחשובה ומועילה לכולנו! מועילה למטפלים ליצרנים ולמגדלים. אנחנו מקור למידע נקי ולא מסחרי. העמותה דואגת לחשיפה ומודעות לצמחי המרפא ומעודדת שימוש מבוקר בצמחים. בשנים האחרונות מספר חברות מסחריות הבינו את חשיבות קיומה של העמותה ונענו לקריאה להצטרף כחברה תומכת בעיל"ם. אנחנו מקווים שהן תמשכנה בזה.

אני חושבת,  שצריך שיהיה אינטרס של כולם לתמוך בעמותה. כי אנחנו פועלים לטובת כלל העוסקים בתחום. מטפלים, חברות מסחריות וציבור המשתמשים בצמחים.

בימים אלו אתר האינטרנט של עיל"ם עובר מתיחת פנים ובקרוב.. נשיק את האתר החדש של העמותה.. שיהיה נגיש לכל וישמש למידע ובין היתר כפלטפורמה למטפלים/למכללות ולחברות תומכות. באתר החדש מטפל חבר עמותה יוכל לפתוח כרטיס עסק בדף נחיתה משלו ולערוך אותו לצרכיו.. כנ"ל תוכלנה לעשות המכללות והחברות התומכות בעמותה.

ההסדרה של העיסוק בתחום

אחד האתגרים שעומדים בפנינו הוא נושא ההסדרה של המטפלים. עסקנו בעבר בנושא ההכרה/ההסדרה של תחום העיסוק ואנחנו בשאיפה לחזור לטפל בנושא. מטפל שעבר הכשרה ברפואת צמחים קלינית במכללות מוגדר על ידינו כהרבליסט קליני. הממסד מצידו טרם זיהה את המונח.. אנחנו מצידנו מתכוונים לבחון שוב את העניין ומקווים לשנות את הגישה של הממסד.

עבודה רבה עוד לפנינו, אבל לא נוכל לה לבד. מטפלים/וסטודנטים לצמחי מרפא ונטורופתיה צריך לומר את האמת! כל עוד הממסד לא הגדיר את תחום העיסוק שלנו, ואין לנו הכרה, נושא התעסוקה קשה יותר. אני מאמינה שמה שנעשה זה מה שיקרה. ולכן עלינו לשלב כוחות, כדי להביא את היום שבו המקצוע שלנו יוכר על ידי הממסד. אנחנו ראויים לזה, וגם הציבור ראוי לכך. יש לנו אלפי עוקבים ושותפים לפעילויות ביניהם מטפלים רבים אבל לצערי לא כולם חברים! מטפלים יקרים, עיל"ם היא הבית שלכם. ועיל"ם עושה עבודה! אני קוראת לכם מכאן, בואו הצטרפו לעמותה, ותגדילו את כוחנו מול האתגרים!

אני פעילה בעמותה שבע שנים נפלה בידי זכות גדולה!  זכות לעבוד עם אנשים בעלי שיעור קומה שאיכפת להם, והם מקדישים את עצמם ותורמים לעמותה ולקידום מטרותיה. היום כבכל שנתיים מתקיימות בחירות לוועד מנהל. חברי הוועד המנהל משקיעים מזמנם ומרצם בהתנדבות. יש חברי וועד שמתחלפים ויש שמתמידים ונשארים לפעול בה שנים. בין המתמידים ראוי לציון באופן מיוחד יו"ר העמותה היוצא, מר פרץ גן, על המסירות והעקביות משך שנים לטובת העמותה. פרץ גן ממייסדי העמותה היה חבר וועד מנהל, יושב ראש מספר קדנציות וגזבר העמותה מיום היוסדה ועד היום.  פרץ הביא איתו תעוזה, רעיונות פורצי דרך והמון יוזמה. ועל כך אנחנו מוקירים לפרץ תודה גדולה ומאחלים לו עוד שנים רבות של הצלחה. בסוף הכנס התפרסמו שמות חברי הוועד הנבחר. אנחנו מודים לוועד היוצא ומאחלים הצלחה רבה לוועד החדש שנבחר.

המון תודות מגיע לצוות שעובד איתנו שבלעדיהן שום דבר לא זז.

למורן לאור מזכירת העמותה, שנכנסה לתפקיד לפני מספר חודשים וכבר חולשת על הכול בנועם הליכות. טוב שבאת לעבוד איתנו. מאחלת לך הצלחה.

למעיין לבנטל, רכזת הרגולציה ולאפרת שחר דרוק תודה ענקית על שנענית לקריאתי וחזרת אלינו לנהל את המדיה.

תודה רבה לכולם ושנמשיך ונצליח. שלכם,

יפה ברמץ חמוטל מנכ"לית העמותה

 

 

עבור לתוכן העמוד