כניסה לחברים
סגירה

כניסה לחברים רשומיםד"ר נוח סמואלס

ד"ר נוח סמואלס (הגדל)

רופא אינטגרטיבי, מתפקד היום כמנהל הרפואי של מרכז טל לאונקולוגיה אינטגרטיבית במכון האונקולוגי, מרכז רפואי שיבא (תל השומר). מומחה לרפואה פנימית, כאשר עברתי מספר הכשרות בתחומים שונים של רפואה משלימה (רפואה סינית, היפנוזה ועוד).

 

במסגרת עבודתי כרופא קונבנציונלי, אני משלב את הגישה והטיפולים מהעולם של רפואה משלימה. אני גם חוקר את יעילותם ובטיחותם של הטיפולים הללו, כולל רפואת צמחים. בשנים האחרונות המחקר שלי התמקד בתחום אונקולוגיה אינטגרטיבית, גם קליני וגם פרה-קליני.

 

על ההרצאה:

מטופלים אונקולוגיים נוטלים לעיתים קרובות צמחי מרפא, לא רק כדי להקל על תופעות לוואי של הטיפול במחלה, אלא גם לצורך ריפוי או מניעת הישנותה (recurrence). 

 

הממסד האונקולוגי הקונבנציונלי חושש מאד מהשימוש בצמחי מרפא, בעיקר כשהוא ניתן בזמן הטיפול האונקולוגי המקובל. החשש העיקרי הוא מפני אינטראקציות בין צמחי המרפא לתרופות הכימיות והביולוגיות, מה שעלול להקטין את יעילותן ובכך לפגוע בתוצאי הטיפול (treatment outcomes). 

 

במהלך ההרצאה יתואר היקף התופעה; יוצגו מנגנונים פרמקודינמיים, שדרכם עלולה להתרחש אינטרקציה בין צמח לתרופה; ויידון מקומו של הטיפול בצמחי מרפא בעת טיפול אנטי-סרטני פעיל.

 

לתכנית הכנס הקישו כאן

 

להרשמה מהירה ופרטים נוספים הקישו כאן

 

עבור לתוכן העמוד