כניסה לחברים
סגירה

כניסה לחברים רשומיםמר אסף קורן

מר אסף קורן (הגדל)

N.D., MIHA

נטורופת והרבליסט קליני, מנכ"ל עיל"ם, המכללה האקדמית ספיר.

 

הטיפול המשולב בילדים הסובלים מסתמונת פוסט-טראומטית: מרחב עוטף עזה לאחר מבצע צוק איתן

 

הפרעת דְּחָק פוסט-טראומטית  Post-Traumatic Stress Disorder, PTSD היא הפרעה פסיכיאטרית, מתחום הפרעות החרדה, המתפתחת בעקבות חוויית טראומה נפשית ו/או פיזית קשה, פתאומית או מתמשכת.

 

הלוקים בהפרעת דחק פוסט טראומטית מגיבים לרוב בתחושות של פחד וחוסר אונים, כמו גם איבוד עניין בדברים אחרים בחייהם ואיבוד הסבלנות לזולתם. הגדרת האירוע הטראומטי אינה נוקשה. ישנם שילקו בהפרעה אחרי תאונת דרכים קלה וישנם שיפתחו אותה לאחר פיגוע או בקרב.

 

בחמש עשרה השנים האחרונות חווים ילדים במרחב עוטף עזה נפילות תדירות של טילים, תקופות לחימה קצרות וארוכות ותחושת מתח מתמשך, הגורר עימו בין היתר לא פעם גם תגובות טראומטיות ופוסט טראומטיות.

בין שאר התסמינים הנפשיים המוגדרים היטב בספרות המקצועית, נלווים לא פעם תסמינים פיזיולוגים מובהקים שהמקור להתפרצותם ככל הנראה הינו טראומה נפשית או דחק מתמשך. מקרים של התפרצות מחלות אוטואימוניות, ירידה דרמטית בתפקוד החיסוני, נשירת שיער קיצונית, עצירות קשה, רגרסיה בגמילה, התפרצויות פסיכוטיות ועוד.

 

בהרצאתי אציג סקירה קצרה, בה אפרט על אסטרטגיות הטיפול כאשר אני ניגש לטפל בילד או ילדה הסובלים, בין שאר התסמינים, גם מטראומה או מפוסט טראומה.

 

לאורך השנים אני מקפיד לשלב את הטיפול ההרבולוגי יחד עם הטיפול הפסיכותרפי בקהילה ובמרכזי החוסן. הצלחת השילוב הביאה אותנו במרחב עוטף עזה לקיים, לראשונה בישראל, פרויקט אינטגרטיבי המשלב טיפולים ברפואה משלימה, יחד עם טיפול פסיכולוגי קליני לסובלים מתסמונת פוסט טראומה, במטרה להגיע לתוצאות טובות יותר. הפרויקט כולו קיבל אישור למימון על ידי קואליציית הטראומה ועל ידי המוסד לביטוח לאומי והוא מתחיל לפעול כחלק אינטגרלי מהטיפול התומך בקהילה ממש בימים אלו, בשרות הפסיכולוגי בשער הנגב, במטרה להנחיל את הטיפול האינטגרטיבי בכמה שיותר מרכזים העוסקים בבריאות הנפש.

 

לתכנית הכנס הקישו כאן

 

להרשמה מהירה ופרטים נוספים הקישו כאן

 

להרשמה טלפונית: יפה 050-5269106 (בשעות 9:00-18:00)

 

עבור לתוכן העמוד