כניסה לחברים
סגירה

כניסה לחברים רשומיםד"ר צביה שפירא

ד"ר צביה שפירא (הגדל)

PhD

בוטנאית, אוניברסיטת בן גוריון ומכללות אורנים ותל חי.

 

מנגנוני פעילות ביולוגיים של שמנים אתריים

 

מתמחה בכימיה והביוכימיה של חומרי הטבע. מלמדת את תחום "חומרי טבע בצמחי מרפא" במכללת אורנים ומכללת תל חי. מלמדת באוניברסיטת בן גוריון נושאים של סיסטמתיקה ואבולוציה בעולם הצמחים ומלמדת את תפקידם של צמחי המרפא ביחסי הגומלין שלהם עם אורגניזמים אחרים - הרביוורים, מיקרואורגניזמים וצמחים - בסביבתם הטבעית.

 

חקרתי את השפעתם הביולוגית של מטבוליטים משניים שהפקנו מצמחי מרפא, באוניברסיטת תל אביב. השתתפתי במספר פרוייקטים אתנובוטניים בארץ ובחו"ל. הייתי חלק מצוות שעסק בהפקה של חומרי טבע מצמחי מרפא בחממה ביוטכנולוגית.

 

על ההרצאה:

המונח "שמן אתרי" מתאר תערובת של מרכיבים שונים, המסונתזים ברקמות מסוימות בתוך הצמח. כל המרכיבים הכימיים מתאפיינים במשקל מולקולרי נמוך והם בעלי יכולת התנדפות בטמפרטורת החדר. שמן אתרי של צמח ממין מסוים הוא בעל הרכב כימי המיוחד לו ומאפיין אותו ולכן אנחנו מסוגלים להבחין בין ריחות של שמנים מצמחים שונים. בהיותם כימיקלים בעלי משקל מולקולרי נמוך, יש להם היכולת לחדור דרך קרומים ביולוגיים לתוך התאים ולחולל בהם שינויים ביוכימיים - מכאן נובעות ההשפעות הביולוגיות והרפואיות של השמנים האתריים. בהרצאתי אפרט את מגוון מנגנוני הפעולה של שמנים אתריים, שמצויים בשימוש הרבליסטי ואתאר את ההשפעות האקולוגיות שיש לצמחים המכילים שמן אתרי על בית הגידול שלהם.

 

לתכנית הכנס הקישו כאן

 

להרשמה מהירה ופרטים נוספים הקישו כאן

 

להרשמה טלפונית: יפה 050-5269106 (בשעות 9:00-18:00)

 

עבור לתוכן העמוד