כניסה לחברים
סגירה

כניסה לחברים רשומים> מקבץ ספטמבר 2018

• אילו צמחים יעילים לטיפול בהליקובקטר פילורי (Helicobacter pylori)?

סקירה מקיפה ודקדקנית מפרטת צמחי מרפא יעילים למיגור החיידק Helicobacter pylori. בסקירה מפורטים צמחים רבים ואופני המיצוי בהם הדגימו פעילות אנטי-בקטריאלית כנגד החיידק ה. פילורי ספציפית, לצד פירוט העדויות המחקריות. בסקירה מצויינים גם הרכיבים הצמחיים להם מיוחסת פעילות רפואית זו. חלק נוסף של הסקירה מתייחס לצמחים שהדגימו פעילות המעכבת את האנזים אוראז (Urease) ופירוט העדויות המחקריות לכך.

לקריאת פירוט הצמחים בסקירה לחצו כאן

 

• מהי הפעילות הרפואית של הצמח אטרקטילודס (Atractylodes macrocephala / Baizhu)?

הצמח אטרקטילודס משמש כטוניק במזרח אסיה ובמיוחד בסין, לטיפול בהפרעות עיכוליות, סרטן, אוסטיאופרוזיס, ועוד מצבים. סקירה מקיפה מסכמת את הספרות הרפואית אודות הצמח, כדי לבחון את השימוש הפוטנציאלי בו.

תמציות הצמח הדגימו פעילות רפואית מגוונת במחקרים שונים, כולל פעילות נוגדת גידולים, נוגדת דלקת, נוגדת הזדקנות, נוגדת חמצון, נוגדת אוסטאופרוזיס, מגנה על מערכת העצבים, מווסתת חיסון, משפרת תפקוד עיכולי ומווסתת הורמוני מין.

יותר מ-79 תרכובות שונות בודדו מהצמח, ופעילותו הרפואית מיוחסת בעיקר לססקוויטרפנים, פוליסכרידים ופוליאצטילנים.

לקריאת המאמר לחצו כאן

 

• האם רפואת צמחים סינית יעילה לטיפול בדיספפסיה תפקודית?

עקב יעילותו המוגבלת של הטיפול התרופתי הקונבנציונלי בדיספפסיה תפקודית (Functional dyspepsia), סקירה שיטתית של 14 מטא-אנליזות של מחקרים קליניים בחנה את יעילותה של רפואת צמחים סינית לטיפול במצב.

מבין תשע פורמולות צמחים סיניות ספציפיות שנבדקו במחקרים, שלוש הדגימו יעילות גדולה יותר מאשר שימוש בטיפול התרופתי להקלה על תסמיני דיספפסיה כלליים. הפורמולות היו: Si Ni San, הפורמולה Xiao Yao San שעברה התאמה ומרתח Xiang Sha Liu Jun Zi.

לקריאת המאמר המלא לחצו כאן

 

 

תקצור ותרגום: ג׳סיקה ברזילאי לנד.

 

עבור לתוכן העמוד