כניסה לחברים
סגירה

כניסה לחברים רשומים> אגרת לקראת השנה החדשה

 

בשבוע שעבר חגגנו בירושלים את "פסטיבל צמחי המרפא ה-1", אירוע ראשון מסוגו, ופתיחתה של מסורת חדשה. כ30 מבכירי המורים, המרצים, מנחי הסדנאות והמטפלים בישראל, חברו ביחד לצוות המארגנים והמתנדבים של עיל"ם. ביחד הרמנו את יום הפעילות המלא והעשיר בידע ובחוויה, ברקע האוסף הבוטני הגדול והמושקע ביותר בישראל. היה זה אחד הימים היפים ביותר לרפואת הצמחים בישראל. מראה החבורות הנאספות במדשאות ובכיתות הגן סביב למנחים והמנחות היה מרגש, המשתתפים והתמונות יעידו על כך...  כ-300 מטפלים, אנשי מקצוע וחובבי צמחים לקחו חלק באירוע. היה זה גם יום של מפגשים אישיים מעניינים ומרגשים, ובעבור חלק מהמשתתפים – גם הביקור הראשון בגן האוניברסיטאי המרהיב. גם בכך יצא שכרנו!

 

אירוע הפסטיבל משרת נאמנה של מטרת העמותה, להביא את המודעות לצמחי המרפא בישראל לקהל הרחב.  העוסקים בצמחי המרפא בחיי היום-יום  שוכחים לעיתים, כי בעבור מרבית הציבור בישראל, עולם צמחי המרפא הוא ארץ-לא-נודעת, שיש בה מסתורין יותר ממעשה. אך לא פחות מזכותנו, עלינו גם החובה להביא לקהל הגדול שסביבנו את המסר – התועלת העצומה הגלומה עבורנו בצמחים, למען בריאותנו ולמען איכות חיינו. אם עולה בידינו להעביר מעט מן המסר הזה, זכינו.

 

וועד העמותה מכיר תודה עמוקה לכל משתתפי הפסטיבל: המרצים ומנחי הסדנאות, כולם באו לחלוק איתנו את הידע שלהם – בהתנדבות! החברות המסחריות שהקימו דוכני תצוגה ונציגיהם, אשר תומכים בנו בכל אירוע, וכמובן צוות ההפקה .אשר כלל בראש וראשונה את יפה המופלאה, יעל היעילה, נעמי, יואלה, סיגל, דר' גבי לינק, עדי כהן ניסן, רעות יפרח, בת-חן עמר ואחרון חביב – יוני בן דור. עוד נודה לכל האחרים שהיו לנו לעזר ועידוד. ועכשיו אפשר לנוח קצת - אבל רק עד לאחר חג ראש השנה הממשמש ובא, ומבשר לנו על תחילתה של שנת פעילות חדשה, בשנה הבאה עלינו לטובה.

 

ברכה לשנת בריאות והצלחה לכולנו!

 

מוועד העמותה: ד"ר מינה פארן (נשיאה), פרץ גן (יו"ר), פרופ' זהרה יניב, נעמי קאפח-כהן, ד"ר מרילין אנקווה, מיכל קירש  ויפה ברמץ חמוטל.  

עבור לתוכן העמוד