כניסה לחברים
סגירה

כניסה לחברים רשומים> סיור מאי - עין פואר, על קצה המדבר ו"חוות האפרסמון" - בהנחיית ד"ר מינה פארן וגיא ארליך

 

איפה? עין פואר, וואדי קלט (מתחת ליישוב אלון)

מתי? יום חמישי, 11/5/17 בשעה 15:30- 19:30


 

בשמורת נחל פרת שבוואדי קלט המרהיב, נסייר בהדרכת ד"ר מינה פארן. נכיר את צמחיית המים שבלב הערוץ המצוקי של נחל פרת - עין פואר. מנחל פרת, נמשיך אל "חוות האפרסמון" שבקיבוץ אלמוג. נבקר במטע הגדול בעולם של עץ האפרסמון המקראי, נפגוש אוסף נדיר של עצי קטורת בושם ומרפא, נחשף לחקלאות חלוצית ונכיר את החזון המיזמים והאנשים.נסיים במעגל חווייתי בהעלאת קטורת מצמחי הבושם המשכרים בריחם, נלגום תה ונשמע את הסיפור מפי האיש והחזון, גיא ארליך בדרכו הציורית.

 

 


נפגשים בתחנת הדלק בכניסה לכפר אדומים בשעה 15:30.
יש להצטייד בנעלי הליכה נוחות, כובע ומים.

על המנחים: ד"ר מינה פארן היא ביולוגית, אשר התמחתה בתחום הבוטניקה והכימיה של צמחי המרפא. מאז שנת 1986 עוסקת ד"ר פארן  בהוראה, כתיבה ומחקר בתחום צמחי המרפא. היא מלמדת אנשי מקצוע - רופאים, רוקחים ומטפלים, וגם קהל פתוח ובלתי מקצועי. ד"ר פארן חיברה שני ספרים וכתבה מאות מאמרים על צמחי מרפא שונים מישראל ומרחבי תבל. נשיאת העמותה הישראלית לצמחי מרפא מ-2003 ועד היום.

גיא ארליך:גיא ארליך עזב את עבודתו, מכר את ביתו בירושלים והשתמש בכל שהיה לו  כדי להקים את החזון ב"חוות האפרסמון" בקיבוץ אלמוג .


דמי השתתפות:
45 ש"ח לחברי העמותה
60 ש"ח למי שאינו חבר העמותה

לפרטים נוספים והרשמה: יפה  050-5269106

 

·         למגיעים ברכב- מפת הגעה

 

·         למגיעים בתחבורה ציבורית: מהתחנה המרכזית בירושלים נוסעים בקו 215 או בקו 216 מהתחנה בצד של בנייני האומה עד לצומת כפר אדומים

 

עבור לתוכן העמוד