כניסה לחברים
סגירה

כניסה לחברים רשומיםרכיבים גופרתיים בגוף - מאת מינה פארן PhD

למאמרים נוספים מאת המחברת הקישו כאן

 

הגפרית אינו מצוי בגוף כיסוד חופשי, אלא כתרכובות, בצרוף עם חומרים נוספים. הגפרית הוא יסוד מרכזי במבנה החלבונים, והקשרים הדי סולפידיים חשובים לאחזקה של רקמת החבור.

 

היסודות המרכיבים את גוף האדם

 

היסוד

% בגוף

מימן

63.0

חמצן                 

25.5

פחמן

9.5

חנקן

1.4

סידן

0.31

זרחן

0.22

אשלגן

0.06

גפרית

0.05

כלור

0.03

נתרן

0.03

מגנזיום

0.01

כל השאר

0.01

 

גלוקוזאמין סולפט הוא פולימר של חומצה אמינית עם נתרן, אשלגן וסולפט SO4. הוא מצוי בעיקר ברקמת החיבור. הוא מצוי בשוק כתוסף מזון, שמקורו בכיטין של סרטנים.

 

סולפיטים הם קבוצה של תרכובות כימיות עם גפרית די אוקסיד.

 

                

 

na-sulfite

 

משתמשים בסולפיטים בתעשיית המזון והמשקאות כמשמרים, המגינים על צבע המזון שלא ישחיר ולא ידהה. סולפיטים מצויים במזונות ומשקאות רבים, כגון, אבקות מרק, מיצים של ירקות, דברי מאפה, שימורי דגים, פירות יבשים, כרוב כבוש, זיתים, מיץ לימון, ריבות, מיץ ענבים, יין, מולסה, ירקות מיובשים, ירקות כבושים.

 

אנשים הרגישים לסולפיטים מפתחים סימפומים של אסתמה והם צריכים להיות זהירים מאד ולהמנע ממזון המכיל מרכיבים אלה.

 

Dimethyl sulfoxide DMSO

תרכובת אורגנית המכילה גפרית- (CH2)2SO  . DMSO הוא נוזל חסר צבע, הממיס חומרים פולריים ובלתי פולריים. משתמשים ב-DMSO ברפואה מאז 1963, כשהמדען S. Jacob גילה שהוא יכול לחדור לעור ולממברנות נוספות, מבלי לפגוע בהם או לגרום להם נזק. הוא יכול להחדיר חומרים אחרים למערכות ביולוגיות. משתמשים בו בשימוש חיצוני, להחדרת מרכיבים משככי כאב ואנטי דלקתיים וכן במשחות נגד פטריות שמחדירים אותן דרך הצפורניים.

 

מרבים להשתמש ב-DMSO במחקר.

 

 

 

 

*  *  *  *  *  *  *

המידע המובא כאן הוא על דעת הכותב בלבד. אין העמותה לצמחי מרפא (עיל"ם) אחראית לתוכן המאמר. שימוש בצמחים או במוצרים אחרים מחייב במקרים מסוימים שיקול דעת רפואי, ועל כן יש להיוועץ במומחה מתאים. העמותה הישראלית לצמחי מרפא ועורכי תוכן האתר אינם אחראים לכל מקרה של שימוש בלתי מבוקר, או בלתי מקצועי במידע ו/או בצמחים הנזכרים.

 

 

עבור לתוכן העמוד